№ 4 Аризона постигна огромен успех през второто полувреме, за да победи Алабама с 87-74
AP News | 2023-12-21 | 09:08:18

ФЕНИКС (AP) — Оумар Бало имаше 16 точки и 12 борби, Пеле Ларсон добави 16 точки, а номер 4 Аризона използва масивна секунда -половина, за да победи Алабама с 87-74 в сряда вечерта в Залата на славата на Джери Коланджело.

Два от трите отбора с най-добри резултати в нацията се включиха в изненадваща отбранителна битка, разменяйки пропуснати удари и загуби.

С феновете на Аризона, които накараха Footprint Center да звучи като McKale Center West, Wildcats (9-1) ги накараха да се развихрят със серия 19-3, за да вземат преднина от 10 точки в средата на второто полувреме.

Кейлъб Лав отбеляза девет поредни точки, за да изведе Аризона напред с 84-72 и да помогне на отбора да избегне загубата на последователни мачове за първи път от три сезона под ръководството на треньор Томи Лойд. Wildcats загубиха с осем от първокласния Purdue в събота.

Crimson Tide (6-5) пристигна в пустинята в края на брутален участък от три игри срещу отбори от топ 10 за първи път в историята на програмата. Алабама се провали в първите две, губейки с шест от Пърдю и с три от номер 12 Крейтън.

Лошата стрелба обрече Tide на провал в третия.

Алабама стреля с 34% и отбеляза 8 за 40 от дъгата за 3 точки, влошавайки го с 18 пропадания, които доведоха до 26 точки на Аризона. Грант Нелсън имаше 17 точки, а Сам Уолтърс 15, за да поведе Crimson Tide.

Два отбора, които средно надхвърлят 92 точки на мач, започнаха да стрелят, сякаш играят на огънати джанти, като комбинираха 4 от 26 от пода.

Алабама започна 3 от 19 и пропусна 11 поредни удара в един момент. Аризона пропусна първите си осем удара, имайки нужда от повече от пет минути, за да направи първия си удар.

Отборите започнаха да намират обхвата след това — поне вътре.

Алабама направи 3 от 22 от и Аризона беше само малко по-добър, като уцели 3 от 12 от 3, за да поведе с 41-40 на полувремето.

Алабама: Пурпурният прилив имаше трудности да уцелва отворени удари през първото полувреме и се поддаде на защитния натиск на Аризона през второто, за да завърши 0-3 срещу последователни отбори от топ 10.

Аризона: Дивите котки не бяха в най-добрата си форма срещу дължината на Алабама, стреляйки 43%. Те се компенсираха със защита и стрелба от наказателни удари, като попаднаха 27 от 37 от линията.

Алабама: домакин на Източен Кентъки в събота.

Аризона: Изправя се срещу номер 14 Флорида Атлантик в Лас Вегас в събота.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 баскетбол на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball